Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /jestem_i_ja/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Zespół
"Jestem i  Ja"  Grupa psychoedukacyjna

Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /jestem_i_ja/templates/jestem/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /jestem_i_ja/templates/jestem/html/modules.php on line 39

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /jestem_i_ja/modules/mod_menu/helper.php on line 97

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /jestem_i_ja/templates/jestem/functions.php on line 179

 

GRUPA PSYCHOEDUKACYJNA -ZESPÓŁ

 

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

Maja Mazurkiewicz-Obst - dyrektor NPPP Jestem i Ja

Psycholog (ukończyła UKSW w Warszawie) trener grupowy, doradca zawodowy. Prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Forum Doradztwa Kariery.

Specjalizuje się w  psychologii pracy (diagnozie zawodowej) oraz zajęciach warsztatowych z zakresu psychologii - jak to sama nazywa - przyjaznej ludziom. Pracuje indywidualnie w zakresie wsparcia w sytuacjach trudnych.

Żona, mama dwójki dzieciaczków w wieku szkolnym, fanka polskich gór i polskiej ceramiki z Bolesławca oraz książek i scrapbookingu.

„Jeżeli kochasz, czas zawsze odnajdziesz, nie mając nawet ani jednej chwili” x. Jan Twardowski

 

Elżbieta Linartowicz - wicedyrektor NPPP Jestem i Ja

Pedagog, doradca zawodowy, dobry duch naszej Poradni, wice dyrektor NPPP Jestem i Ja. Przez wiele lat prowadziła pierwszą powstałam w Szczecinie w latach dziewięćdziesiątych Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna Akademos.

Pracuje metodą wspomagania wg koncepcji prof. Z. B. Gasia (certyfikat), jest  trenerem warsztatu umiejętności psychospołecznych,  specjalistką w zakresie zachowań suicydalnych, prowadzi  interwencja kryzysową, a także warsztaty dla Rad Pedagogicznych.

Prywatnie szczęśliwa żona, mama 3 dorosłych dzieci i babcia wielbicielka teatru. W 2010 roku otrzymała tytuł Mecenasa Osób Niepełnosprawnych.

Dagmara Baszczyk 

Psycholog i pedagog, socjoterapeuta. Ukończyła studia magisterskie na kierunkach: pedagogika i psychologia. Prowadzi diagnozę oraz terapię psychologiczną i pedagogiczną dzieci, a także konsultacje i poradnictwo wychowawcze dla rodziców. Wspiera rodziny w sytuacjach trudnych. Specjalizuje się szczególnie w diagnozie małych dzieci oraz w diagnozie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Prywatnie jest mamą 6-letniego Pawełka i 4letniej Julki - codziennie doświadcza trudów i radości bycia rodzicem. Interesuje się psychologią, turystyką górska, czytaniem książek i grą w  „planszówki”.

Dzieci są jak posiane nasiona, trzeba je codziennie podlewać, poświęcać im uwagę i pielęgnować. W takich warunkach nasiona kiełkują, rośliny rosną, a potemzakwitają. Shinichi Suzuki "Pod opieką miłości"

 Agata Pielka

Pedagog, ukończyła pedagogikę specjalną- kierunek rewalidacja upośledzonych umysłowo (na US) oraz diagnozę i terapię pedagogiczną, a także studia podyplomowe z logopedi. Jest specjalistą  1 stopnia pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Diagnozuje dzieci i młodzież (od 4 r.ż do 18r.ż.) w kierunku trudności szkolnych, prowadzi  zajęcia wspomagające rozwój emocjonalno-społeczny na terenie placówek . Specjalizuje się w diagnozie specyficznych trudności w uczeniu się (DYSLEKSJA, DYSGRAFIA, DYSORTOGRAFIA, DYKALKULIA).

Pywatnie: mama dorosłej córki i wielbicielka nordik walking. Czynnie działa i pomoga w Stowarzyszeniu Trudnych Małżeństw "Sychar"

 "Kto chce, ten może .Kto może ten zwycięża" J. Piłsudski

 

Grażyna Seul

Psycholog, mediator.Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Jest specjalistką w diagnozowaniu dzieci w wieku od 6 do 17 lat (gotowość szkolna, trudności dydaktyczne: ogólne, dyslektyczne, dyskalkulia, trudności wychowawcze). Prowadzi zajęcia z dziećmi szczególnie uzdolnionymi, a także „warsztaty skutecznego uczenia się”.

Wspiera rodziny w sytuacjach trudnych - jest mediatorem sądowym (z listy mediatorów przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego).

Prowadzi konsultacje dla kadry pedagogicznej,  jest w tej materii osoba która posiada zarówno szeroką wiedze teoretyczną, jak doświadczenie wyniesione z pracy w różnych placówkach edukacyjnych.

Prywatnie: mężatka, matka 2 dorosłych synów, właścicielka kotki, pasjonatka czytania książek, rękodzieła, gimnastyki dla starszych pań.

Maria Zabłocka

Psycholog, pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, na co dzień pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr  1 oraz Oddziału Neurologii SP ZOZ MSWiA w Szczecinie;  w działalności zawodowej zajmuje się diagnozą, wsparciem oraz psychoedukacją; prowadzi indywidualne konsultacje oraz zajęcia grupowe; specjalizuje się w pomocy dzieciom z trudnościami emocjonalnymi, obniżonym poczuciem własnej wartości,  zaburzeniami lękowymi; ukończyła roczny kurs terapii behawioralno-poznawczej dzieci i młodzieży, obecnie w trakcie studiów podyplomowych w zakresie  neuropsychologii klinicznej

Ewa Sikorska

Psycholog, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie systemowym (Kurs Podstawowy WTTS), ukończyła roczne szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. Na co dzień pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych, szkole specjalnej w Szczecinie oraz tutejszej poradni.

Prowadzi diagnozę możliwości intelektualnych dzieci, terapię psychologiczną, psychoedukację, a także konsultacje i warsztaty dla rodziców i nauczycieli.

Swoje doświadczenie zdobywała w Krajowym Towarzystwie Autyzmy, Rodzinnym Domu Dziecka, na Oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży SPSZOZO Zdroje w Szczecinie oraz w Placówkach Oświatowych.

Luiza Wiśniewska

Psychoterapeutkaw procesie certyfikacji, pracuje w nurcie integracyjnym.

Swoje doświadczenie zdobywała na oddziale w Centrum psychiatrycznym SPSZOZ Zdroje w Szczecinie. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi w obszarze zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych i depresyjnych w terapii indywidualnej i grupowej.

Prywatnie żona i mama 2 córek. Miłośniczka książek, podróży i muzyki jazzowej.

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie-naucz, jeśli nie wie-wytłumacz, jeśli nie może-pomóż" J. Korczak

Natalia Zygmund-Jaroszewicz

Psycholog, trener. Ukończone szkolenie z terapii poznawczo – behawioralnej, kurs Racjonalnej Terapii Zachowań. 

Organizator, prowadzący liczne konferencje, seminaria, szkolenia/warsztaty. Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów pracujących z dziećmi, zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży, treningi dla dorosłych, warsztaty dla rodziców i inne. Współpracowała w realizacji takich programów profilaktycznych jak – Żółta kartka dla sprawcy przemocy, Rządowy program Razem Bezpieczniej - Szkoła w lokalnym systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Rządowy program Bezpieczna i przyjazna szkoła - Lokalny system profilaktyki krzywdzenia małych dzieci - szkolenia, konferencje, kampanie. Koordynator projektu „Pomoc dzieciom-ofiarom przemocy” w ramach programu Chronimy Dzieci. Trener szkoleń przygotowujących placówki oświatowe i opiekuńcze do realizacji standardów ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz ubiegających się o przyznanie certyfikatu Chronimy Dzieci w województwie zachodniopomorskim.

Na co dzień współpracuje z Ośrodkiem Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem i Świadków w Szczecinie , Centrum Integracji Społecznej w Szczecinie, Gminnym Ośrodkiem Wsparcia Rodziny w Przecławiu. Od 2016 roku związana z Grupą Psychoedukacją „ Jestem i Ja”.

W ramach indywidulanych konsultacji pracuje z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi. Specjalizuje się w pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonym przestępstwem, znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Pomoc psychologiczną świadczy również w zakresie doradztwa, problemów rodzinnych, społecznych, kryzysów życiowych. Pracuje m.in. z osobami z obniżonym poczuciem wartości, zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, zachowaniami aspołecznymi, problemami dotyczącymi umiejętności społecznych.

Prywatnie miłośniczka podróży, dobrych zdjęć, książek w domowym zaciszu.

„Dziecko jest jutrem” Janusz Korczak

Patrycja Krzyworzeka
Pedagog, mediator, instruktor jazdy konnej, animator.

Ukończyła pedagogikę na Akademii Pedagogicznej im. KEN w Krakowie.
Obecnie studiuje psychotraumatologię na Uniwersytecie Gdańskim.
Swoje doświadczenie zdobywała w placówkach pomocy społecznej (Dom Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych) oraz placówkach oświatowych. Aktualnie pracuje jako pedagog w GM oraz nowo tworzonej SP.
Opracowała i realizowała autorski program „Jazda konna, jako wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka”, a także szkoliła mediatorów rówieśników w ramach propagowania mediacji wśród młodzieży.
Prowadzi konsultacje, wsparcie pedagogiczne dla rodziców. Obszary problemowe w których wspiera rodziny to : sytuacje trudne, traumatyczne, interwencja kryzysowa (problemy uzależnień w rodzinie), rozwój osobisty, komunikacja interpersonalna.
Jej pasją są warsztaty z rozwoju osobistego dla dzieci i młodzieży, będące najlepsza profilaktyką kłopotów wieku nastoletniego. Warsztaty te będzie realizować w naszej poradni.
W swojej pracy korzysta z technik oddechowych, przywiązują ogromną wagę do relacji międzyludzkich, terapeutycznej roli rozmowy budującej drugiego człowieka
i towarzyszenia mu na Jego drodze życia.
Wyznaje zasadę, że wczoraj już minęło, a jutra jeszcze nie ma, więc wszystko co mamy to chwila bieżąca oraz każdego dnia można być lepszą wersją siebie, więc do dzieła!
„Życie to szalona, cudowna podróż. Panuje w nim chaos, zaraz później przychodzi spokój,
a potem wszystko zaczyna się od nowa. Sekret polega na tym, by cieszyć się tą przejażdżką. Każdą jej chwilą.” /Regina Brett/

Edyta Wojtasiak

neurologopeda, pedagog przedszkolny.

 

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-TERAPEUTYCZNA

Monika Kędzior

Pedagog

Iwona Knitter

Psycholog (ukończyła UAM), trener grupowy, nauczyciel kontraktowy.

Prowadzi diagnozę i zapewniania wsparcie psychologiczne dzieciom i ich rodzinom, a także osobom które stoją w obliczu różnych problemów życiowych.

Jest specjalistką w zakresie udzielania pomocy dzieciom wykorzystywanym seksualnie.

Prowadzi szkolenia z zagadnień dotyczących dzieci oraz z zakresu rozwijania różnych umiejętności społecznych.

Zawodowo interesuje się zagadnieniami międzykulturowymi – prowadzi warsztaty i wykłady (w języku angielskim) dla studentów zagranicznych podejmujących naukę na szczecińskich uczelniach wyższych oraz Polaków wyjeżdżających na wymiany zagraniczne. Pracuje także w języku angielskim.

Katarzyna Legiecka

Logopeda, pedagog, glottodydaktyk. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Polskim Związku Głuchych w Szczecinie, oraz w przedszkolach. Prowadzi terapię wad wymowy, terapię opóźnionego rozwoju mowy. Zajmuje się zaburzeniami mowy u osób dorosłych, a także terapią dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.

Prywatnie mama dwóch córek i syna, miłośniczka książek i zwierząt.

 

Martyna Maciejewska

Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny, psycholog, pedagog specjalny (edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną). Doktorantka na Wydziale Nauk o Zdrowiu PUM. W ciągu ostatnich pięciu lat pracowała z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu. Odbyła praktyki i staże na wszystkich etapach edukacyjnych, także w klasach integracyjnych i specjalnych. Obecnie pracuje w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi.

Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z: Terapii Ręki, Logorytmiki, metodą Knillów oraz zajęcia edukacyjno-wyrównawcze.

Poza pracą - wielbicielka szczecińskiego Teatru Współczesnego, fantastyki i sci-fi; gier karcianych i planszowych oraz szczęśliwa właścicielka czarnego kocura.

"Szczęście podobne jest do koksu - otrzymuje się je w formie produktu ubocznego podczas wytwarzania innego fabrykantu." A. Huxley "Kontrapunkt"

 Karolina Dejer 

Pedagog specjalny, neuroterapeuta metody biofeedback.

Zajmuje się diagnozą i terapią pedagogiczną – pomoc w trudnościach w uczeniu się, zaburzeniach koncentracji uwagi, wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. Ukończyła szkolenia w zakresie: terapii ręki, alternatywnych metod komunikacji dziecka,wczesnej diagnozy i terapii zaburzeń autystycznych, symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania, ruchu rozwijającego W.Sherborne, treningu zastępowania agresji, treningu umiejętności społecznych osób z autyzmem, stymulacji mechanizmów lewopółkulowych mózgu, mediacji, kinezjologii edukacyjnej, pedagogiki zabawy i innych.

W Jestem i Ja pracuje indywidualnie prowadząc biofeedback, terapię ręki, terapię pedagogiczną, oraz grupowo prowadząc zajęcia TUS.

Aktywnie współpracuje z rodzicami dziecka. Najchętniej uczy przez zabawę.

 Agnieszka Słuczanowska

Pedagog specjalny, neuroterapeuta, psychoterapeuta.

Jako pedagog i psychoterapeuta pracujący z dziećmi i osobami dorosłymi cierpiącymi z powodu trudności natury psychicznej, posiada wiedzę i kwalifikacje niezbędne do leczenia zaburzeń nerwicowych, zaburzeń nastroju, zaburzeń odżywiania, oraz wielopłaszczyznowego wspomagania rozwoju dzieci. Doświadczenie oraz kwalifikacje nabywała w pracy z pacjentami podczas towarzyszenia im, we wprowadzaniu prozdrowotnych zmian w życie.

Prowadzi:*terapię indywidualną, *psychoterapię rodzin i par, *biofeedback

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego o kierunku Podstawy oddziaływań terapeutycznych w wieku rozwojowym,

4-letniego kursu psychoterapii organizowanego przy Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uniwersytetu Szczecińskiego - kierunek Pedagogika Rewalidacyjna,

Ukończyła kurs z zakresu Teorii i praktyki EEGBiofeedback w neuropsychoterapii.


Magdalena Stefańska

Psycholog o specjalności klinicznej, psychoterapeutka (w trakcie certyfikacji w Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie). Obecnie zajmuje się diagnozą dzieci szkolnych. Udziela wsparcia psychologicznego oraz porad i konsultacji, prowadzi  psychoterapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych. Systematycznie doskonali swój warsztat pracy uczestnicząc w szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej, pracy terapeutycznej oraz korzystając z superwizji u certyfikowanych psychoterapeutów PTP. Pomaga w konstruktywnym radzeniu sobie z wyzwaniami i kryzysami życia codziennego, świadomym doświadczaniu siebie. Członkini Szczecińskiego Towarzystwa Psychologicznego.

  

 

Anna Żwirska – Kocela

Pedagog, logopeda

Joanna Cichocka 

Pedagog, matematyk, terapeuta matematyczny

 

 

KAFETERIA INSPIRACJI

 

Joanna Ronka

Pedagog, promotor   zdrowia, twórca Klubu Atopika.

Katarzyna Kubińska

Psycholog, muzyk

Sylwia Pawłowska

Pedagog