"Jestem i  Ja"  Grupa psychoedukacyjna

 

Obudzić zmysły / Urodzony matematyk

elementy pedagogiki Montessori

czas trwania zajęć 2x60 min (grupa max. 8 osobowa, wiek 3-5 lat)

 

Rozwój zmysłów, który u dzieci w wieku 3–5 lat jest w okresie kształtowania, poprzedza rozwój wyższych funkcji intelektualnych.

Dziecko na samym początku postrzega swój świat po przez pięć zmysłów; smak, dotyk, węch, słuch i wzrok. Maria Montessori zaprojektowała pomoce sensoryczne, który dają dzieciom możliwość rozwoju, poszerzenia i udoskonalenia swoich zmysłów.

Obudzić zmysły - na zajęciach pracujemy na wybranym danego dnia przez dziecko lub zaproponowanym przez nauczyciela materiale sensorycznym. Specjalnie opracowane ćwiczenia angażują dziecko do odkrywania i doświadczania otaczającego świata. Ćwiczenia sensoryczne mają ułatwić dziecku rozpoznawanie i rozróżnianie rozmiarów, kształtów, kolorów,  różnych faktur, ciężaru, smaku , temperatury,  wydawanego przez nie dźwięku, pomóc w szeregowaniu ,tworzenie par, grup.

Poza pomocami Montessori na zajęciach będą stosowane elementy sensoplastyki tworząc różne masy plastyczne.

Urodzony matematyk - zajęcia mają pośrednio przygotować dzieci do rozumienia pojęć matematycznych i rozwoju logicznego myślenia Uczą się precyzji i koncentracji tak potrzebnej w nauce matematyki. Pomoce sensoryczne pomagają w porządkowaniu wg. kształtu , koloru, wielkości ,smaku czy zapachu. Dzieci wykonuj również ćwiczenia praktyczne np. wyliczenia ile potrzebujemy wody i płynu aby coś umyć, wykonują to w logicznym porządku.

 

Poniedziałek 10:00-12:00 / środa 10:00-12:00 / piątek 12:05-14:05

 

CENA :

220zł/m-c 1x tyg.- 4 zajęcia w miesiącu

400zł/m-c 2x tyg.- 8 zajęć w miesiącu

540zł/m-c 3x tyg. -12 zajęć w miesiącu

Zajęcia można łączyć w pakiet z zajęciami Mozaika przedszkolna

60zł - pojedyncze zajęcia