"Jestem i  Ja"  Grupa psychoedukacyjna

Klub Atopika

 

grupa wsparcia dla rodziców dzieci z problemami skórnymi.

 

- najbliższe spotkanie. 4.10.2017 godz. 18:00-19:30

- kolejne spotkanie: 8.11.2017; 6.12.2017

Prosimy o rezerwację telefoniczną.

 

Na spotkaniach wymienimy się doświadczeniami, poznajemy nasze historie, wspieramy się wzajemnie Dajemy upust emocjom i zbieramy siłę na walkę o poprawę jakości życia naszych dzieci. Wymieniamy się swoimi doświadczeniami na temat kosmetyków, leków, żywienia, specjalistów, pielęgnacji dzieci z AZS i radzenia sobie z trudnościami z niej wynikającymi .Spotkania są okazją do poznania innych osób dotkniętych tym samym problemem i uzyskania wsparcia. Często sama możliwość spotkania osób rozumiejących dany problem i zmagających się z nim przynosi ulgę.

W ramach spotkań zorganizowane zostaną warsztaty terapeutyczne – równolegle prowadzone dla rodziców (Czy wiesz co czuje twoje dziecko?) i dla dzieci (Zostań Atopowym Bohaterem). Będzie to cykl 5 warsztatów – każdy dotyczyć będzie innych sytuacji i emocji – tematy będą te same zarówno dla rodziców jak i dla dzieci (oczywiście odpowiednio dostosowane). Można będzie uczestniczyć w wybranym warsztacie, bez konieczności uczestniczenia w całym cyklu.

Pomysłodawcą spotkań jest Joanna Ronka – pedagog, doradca psychospołeczny ale przede wszystkim mama atopika. "Od lat zmagamy się z problemem skórnym. Nasze poczucie bezradności wobec cierpienia dziecka, szukanie pomocy, składanie strzępków informacji, jak pomóc dziecku, w jedną całość, zaowocowało chęcią stworzenia przestrzeni dla rodzin, które dotknięte są chorobami skóry".

 

Cena

15zł/90min/raz w miesiącu.