Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /jestem_i_ja/libraries/cms/application/cms.php on line 464
dla pedagogów
"Jestem i  Ja"  Grupa psychoedukacyjna

Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /jestem_i_ja/templates/jestem/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /jestem_i_ja/templates/jestem/html/modules.php on line 39

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /jestem_i_ja/modules/mod_menu/helper.php on line 97

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /jestem_i_ja/templates/jestem/functions.php on line 179

 

Dla pedagogów

 

ZAPRASZAMY NA NASZE NOWE STRONY :

PORADNIA :http://psychoterapia.jestemija.pl/

GrowUp: http://growup.jestemija.pl/

1/ Zapraszamy na bezpłatne konsultacje dla nauczycieli (od przedszkola do wykładowcy na uczelni). Istnieje możliwość konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą,  pedagogiem, doradcą zawodowym, logopedą.

Pracujemy od 10:00 do 18:30, a w razie potrzeby tażke od 8:00 i aż do 21:00 :) oraz w soboty.

Zapisy: tel.739 039 809

 

2/

Zapraszamy na szkolenie realizatorów

„Szkoła dla rodziców i wychowawców

(szkolenie dla profesjonalistów)

 • Szukasz narzędzia, które pomogą Ci w rozmowach z rodzicami?
 • Chcesz prowadzić grupy szkoleniowe?
 • Chcesz mieć gotowe wskazówki do pracy warsztatowej z rodzicami i wychowawcami?
 • Potrzebujesz wsparcia w trudnych sytuacjach w kontaktach z rodzicami?
 • Chciałbyś poszerzyć swoją wiedze praktyczną ?

Zapraszamy na szkolenie :)

Szkolenia dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami – przyszłych realizatorów z zakresu programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” .Treści szkoleniowe to ogromna dawka wiedzy i umiejętności praktycznych przydatnych nie tylko przy prowadzeniu programu dla grup rodziców czy wychowawców. To także wskazówki przydatne w czasie indywidualnych spotkań z rodzicami czy wychowawcami, którzy oczekują od Państwa konkretnych wskazań jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach. Oprócz wiedzy, praktycznych wskazówki, otrzymają także państwo wsparcie w czasie pierwszych spotkań z rodzicami, w postaci superwizji.

Szkolenie jest cennym doświadczeniem zawodowym, ale także osobistym.

Program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców jest programem profilaktyki uniwersalnej ukierunkowany na przeciwdziałanie zachowaniom problemowym dzieci i młodzieży oraz podnoszenie kompetencji wychowawczych rodziców i nauczycieli.

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” otrzymała od Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii , Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji przedłużenie opinii do 26 kwietnia 2022 roku jako spełniający standardy na II poziomie jakości – Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach w ramach Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego.

Aby otrzymać certyfikat realizatora programu należy:

- ukończyć szkolenie prowadzone przez rekomendowanych przez ORE trenerów programu

- przeprowadzić 2 cykle szkoleń

- ww. szkolenia muszą być superwizowane przez rekomendowanych trenerów programu ( jest to zapewnione w cenie szkolenia)

      - poddać dwa szkolenia ewaluacji zewnętrznej (jest to zapewnione w cenie szkolenia)

 

Po zakończeniu zajęć uczestnicy najpierw otrzymują zaświadczenie o odbyciu szkolenia. Zaświadczenie może otrzymać osoba, która uczestniczyła we wszystkich zajęciach. Tylko w uzasadnionych przypadkach może to być obecność na 80% zajęć.

Od razu po zakończeniu szkolenia mogą też rozpocząć proces zakończony zdobyciem certyfikatu uprawniającego do prowadzenia zajęć grupowych.

Certyfikaty wydawane są przez OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI (ORE) po spełnieniu ww wymagań. (Ośrodek Rozwoju Edukacji jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej).

Dla kogo :

Szkolenie z zakresu programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” dające uprawnienia do prowadzenia zajęć z rodzicami i nauczycielami skierowane jest do:

-psychologów

-pedagogów,

-osób pracujących z dziećmi i rodzicami- np. katecheci, psychoterapeuci, lekarze ( obowiązuje rozmowa wstępna)

-studentów ostatniego roku psychologii lub pedagogiki( obowiązuje rozmowa wstępna)

Szkolenie prowadzą :

Małgorzata Mazur - pedagog, mediator, trener oraz

Agnieszka Kop-Ostrowska - pedagog, trener

Doświadczone realizatorki programu, wieloletnie trenerki programu, na co dzień pracujące z dziećmi i rodzicami, pracujące z rodzicami zarówno małych dzieci jak i młodzieży (znajdują się na liście trenerów ORE).

https://www.ore.edu.pl/category/wydzialy/wydzial-wychowania-i-profilaktyki/szkola-dla-rodzicow-i-wychowawcow/

Termin

8-10.03.2019r. i 22-24.03.2019r. (dwa weekendy- 40 h)

Miejsce :

„Jestem i Ja” Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z Ośrodkiem Orientacji zawodowej Akademos+ ul. Łabędzia 42/1 Szczecin (od ul. Krasińskiego).

Cena:

 • 800 zł do 20.02 .19
 • 850zł po 20.02.19

Istnieje możliwość rozłożenia wpłaty na 3 raty przy zapisie do 20.02.2019

Informacje i zapisy : Tel 739 022 379 lub sekretariat 739 039 809

Zakres tematów:

 1. Wartości w wychowaniu. Rola rodziny w profilaktyce zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży. Dialog, jako podstawa budowania relacji międzyludzkich i wychowania Postawy rodziców a najważniejsze potrzeby psychiczne dziecka.
 2. Uczucia, ich rola; umiejętność rozpoznawania, nazywania i radzenia sobie z uczuciami. Uczucia-jak sobie radzić z uczuciami swoimi i wychowanków. Akceptacja uczuć, a korekta zachowań.
 3. Współdziałanie i współpraca zamiast nakazów, zakazów i innych form przymusu. Zachęcanie do współpracy
 4. Kary? Wychowanie przez stosowanie konsekwencji (zamiast karania) do samodyscypliny. Wspieranie dziecka w procesie usamodzielniania się.
 5. Rozwiązywanie problemów i konfliktów
 6. Toksyczna funkcja etykietowania, przypisywania ról.
 7. Pochwały. Konstruktywna pochwała, jako najistotniejszy czynnik budowania realnej samooceny.